V srdci Demänovskej doliny

Keď sme dostali ako vianočný darček víkendový pobyt v hoteli FIM v Demänovskej doline, hneď sme začali plánovať kedy a ako sa do cieľa cesty dostaneme. Rozhodli sme sa pre vlak. Nezanedbateľný benefit, cesta bezplatne a sledovanie krajiny. Trochu sme mali obavy ako cestu zvládneme, veď vlakom sme už necestovali desaťročia.

Vlak nesklamal, myslím si, že sa jeho vybavenie zmenilo k lepšiemu. Potešilo nás, keď bol obsadený takmer celý seniormi s ruksakmi. Teda, predsa cestujú!!!

Hotel FIM sa nachádza priamo v srdci Demänovskej doliny, pár kilometrov od lyžiarskeho strediska Jasná a niekoľko minút chôdze od Jaskyne slobody. Kompletne zrekonštruovaný hotel, okrem ubytovania a stravovania ponúka aj rôzne rehabilitačné a relaxačné procedúry. Počas nich sa o detičky rodičom postarajú v detskom kútiku.

Aj ponuka ubytovania je bohatá, a to v jednolôžkových, aj dvojlôžkových izbách s prístelkami pre deti a aj v apartmáne. Komplet vybavená izba má kúpeľňu, wc, televízor, wifi, telefón a balkón .My sme mali predplatený pobyt s polpenziou a môžeme povedať, že sme boli nadmieru spokojní. Na raňajky, formou švédskych stolov, sme si mohli vybrať jedlá  studenej a teplej kuchyne, šaláty, nápoje, pomazánky, müsli, slané a sladké pečivo, kávu, mlieko, čaj, ovocie, čerstvú zeleninu atď. Večera sa  skladala aj  z menu vegetariánskej a diétnej stravy. Mňa veľmi potešila bezlepková strava. Ochotu a ústretovosť personálu môžem len pochváliť, urobili „čo nám videli  na  očiach “.

My sme jeden deň pobytu venovali relaxu a rehabilitácii, elektroliečbe ,vírivke a bazénu. K dispozícii sme mali aj sauny, ale pobyt v nich si musí každý  klient zvážiť podľa zdravotných problémov.

Druhý deň sme sa rozhodli navštíviť Jaskyňu slobody. Len pár metrov od hotela sa nachádza vstup do jaskyne. Aj keď sa stúpa po serpentínach, zdá sa, akoby  nemali konca. Mnohí turisti nás na ceste predbehli a ďalší sa usmievali. Až neskoršie sme pochopili prečo. Vystúpili sme. Kúpili sme si lístok a sprievodca sa nás nevtieravo spýtal či si trúfneme. Videli sme krásu podzemia, ale vystúpiť po schodoch do výšky 129 metrov a potom zostúpiť do hĺbky nie je ľahké. Zdalo sa nám, akoby sme stúpali do nebies a potom padali do pekla. Cestičky a schody sú však perfektne udržiavané, a aj  zábradlia sú dokonalé. Zvládli sme prehliadku ,tá krása stála za námahu. Ale seniorom, ktorí majú problémy s kolenami, neodporúčam! A viem, čo hovorím! Radšej si zvoľte prechádzky po okolí, alebo návštevu Jasnej. Keď jaskyňu navštívite, obujte si bezpečnú obuv a primeraný odev.

Tento kút Slovenska sa oplatí navštíviť . Pohľady na krásnu prírodu sú nezabudnuteľné. Seniori môžu využiť aj mnohé zľavové akcie na pobyt. Počas nášho pobytu tak urobili aj seniori zo susednej krajiny. Ale aj lyžiari, ktorí už niekoľko desaťročí brázdia lyžiarske svahy Jasnej. Veľmi si pochvaľovali a nás to potešilo.

Určite sme hotel FIM nenavštívili posledný raz!

Galéria:

Zdieľam:
  • 34
    Shares