STRACHANOVKA – to je Liptov !

Na bonus karte LIPTON REGION CARD je takéto motto: Liptov treba zažiť !A to bol aj dôvod pozrieť si kraj ,v ktorom môžu aj seniori prežiť niekoľko krásnych chvíľ. Odmenou sú prijateľné ceny a trasy nenáročné na prechádzky.

Hotel STRACHANOVKA nás zaujal víkendovými ponukami , ktoré sľubovali pekné prostredie, výborné ubytovanie a služby . Mala som trochu aj obavy cestovať a pohybovať sa s barlami po operácii kolena . Všetok strach však opadol, keď sme sa pohodlne vlakom dostali do Liptovského Mikuláša a potom na neďalekej autobusovej stanici nasadli na spoj do Liptovského Jána . Na konečnej sme vystúpili presne pred kolibou.

V jednom rozhovore Ján Strachan , majiteľ najväčšej koliby spomenul ,prečo sa zastavil na Liptove , keď mal naplánovanú cestu do hlavného mesta. Určite si ho ,okrem iného, získal krásny kraj a najmä Jánska dolina ,ktorá je rajom pre turistov . Navštevujú ju pravidelne , a to v lete , aj v zime  v hojnom počte. Krásy Liptova s termálnymi prameňmi lákajú turistov nielen na relax a oddych , cykloturistiku, skialpinizmus a vodné športy. V zime sú lákadlom aj obľúbené lyžiarske terény.

A my môžeme túto lokalitu odporučiť najmä seniorom, ktorí v Jánskej doline nájdu vynikajúce podmienky na pobyty a najmä cesty vhodné na prechádzky aj pre tých, ktorí už nepomýšľajú na túry. Ale obľubujú ju aj mamičky s deťmi pre letné putovanie so svojimi ratolesťami s kočíkmi a v zime so saňami.

Pane ,to práca moja a dielo tvoje, daj tejto kolibe požehnanie svoje!

Štýlový drevený hotel postavený v roku 2007 nás nesklamal. Privítal nás milý personál s profesionálnym vystupovaním ,poskytol nám všetky informácie potrebné k tomu ,aby sme sa cítili dobre .Ubytovali sme sa v izbe s dreveným nábytkom, ktorý preferujeme pri našich pobytoch. Stravovali sme sa v útulnej ľudovej reštaurácii, v ktorej ponúkajú tradičnú slovenskú kuchyňu a ako bonus aj liptovské špeciality . Raňajky formou bufetových stolov nás prekvapili najmä množstvom druhov syrov , aj ovčích ,pareníc ,rôznych vynikajúcich chutí .Ja som dostala aj bezlepkový chlebík .V ponuke bol dostatok druhov jedál aj pre zákazníkov s diétnym stravovaním. Trojchodová večera s takým  pestrým výberom jedál musela uspokojiť aj labužníkov, a to pre veľmi chutnú prípravu a aj množstvo podávaného jedla .My sme si pochutili postupne na pstruhovi , jeleňom guľáši, „korýtku“, makových šúľancoch.. . A keď k obsluhe pridali príjemní čašníci aj úsmev a milé slovo… Konštatovali sme, že zamestnanci pracujú ako jedna rodina a snažia sa udržať vysoko kvalitné služby, aby sa k nim radi vracali starí návštevníci, ale prichádzali aj noví.

V Strachanovke sme stretli mnoho rodín s deťmi , určite aj pre podmienky, ktoré im poskytuje, a to detský kútik a vhodné ubytovanie . Okrem toho neďaleko od chaty si môžu pozrieť aj veľmi zaujímavý , najmä pre deti ,areál železničných miniatúr a mini Slovensko.Tam vydržia deti aj niekoľko hodín.

Viete čo je to wellness „Rusnácka baňa„ ? My sme si užili, najmä vírivú vaňu ,ktorú majitelia umiestnili na voľnom priestranstve. Ten pocit ,keď sa z vírivky môžete pozerať na hviezdy, treba zažiť! Okrem vane slúži návštevníkom aj niekoľko druhov sáun, ale ich použitie musí každý zvážiť podľa zdravotného stavu.

Nemálo času sme venovali prechádzkam po okolí. Slovensko je prekrásne !Okolo celej koliby stáli sochy. Každoročne tu sochári zo Slovenska ,ale aj zahraničia súťažia a vyrezávajú diela z dreva. Toto je však len jedna z akcií v Strachanovke.

Ako bonus , sme ako ubytovaní hostia, získali bezplatne LIPTOV REGION CARD . Je to vernostný systém, ktorý umožňuje dovolenkárom využiť 46 typov zliav, a to celoročne. Viac informácii na www.visitliptov.sk .

Držiteľom karty umožní čerpať zľavy v partnerských zariadeniach , na výletných miestachkultúrnych pamiatkach, v aquaparkoch , múzeách , jaskyniach , reštauráciách, obchodoch s oblečením , v zariadeniach cestovného ruchu v celom  regióne Liptov, a to zľavy od 5% až do 100%.

Čo povedať na koniec? Seniori, navštívte Liptov! Výhodné ceny ponúkajú aj v  Strachanovke! Takýto pobytový darček môžete dostať aj k výročiam! S kartou Region Card získate ďalšie zľavy! Vlakom cestujete zadarmo ,len za miestenkový lístok zaplatíte 1 Euro .Informácie môžete získať na stránke : www.strachanovka.sk .

Šťastnú a pohodovú cestu!

Vaša Eva

Zdieľam:
  • 56
    Shares